Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie toyoty kradzione we Włoszech odzyskane jednego dnia

Data publikacji 29.01.2021

Policjanci zajmujący się przestępczością samochodową w naszej komendzie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej jednego dnia odzyskali i zabezpieczyli dwie toyoty, które pochodziły z przestępstw dokonanych na terenie Włoch. Auta posiadały przerobione numery identyfikacyjne. Dalsze czynności podjęte przez funkcjonariuszy pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności, w jakich aktualni właściciele pojazdów weszli w ich posiadanie.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową na Pradze Południe we wspólnych działłaniach z funkcjonariuszami Straży Granicznej, którzy posiadają kwalifikacje z zakresu badań oznaczeń identyfikacyjnych pojazdów, w ciągu jednego dnia pozyskali dwie operacyjne informacje na temat „podejrzanych” toyot. W każdym przypadku funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie i od razu podjęli czynności we wskazanych miejscach.

Z samego rana udali się do Ząbek pod adres, gdzie miała znajdować się pochodząca z przestępstwa dokonanego na terenie Włoch toyota. Właścicielka udostępniła policjantom samochód w celu przeprowadzenia niezbędnych czynności. Stróże prawa bardzo szybko potwierdzili, że faktycznie jest to pojazd pochodzący z kradzieży dokonanej we Włoszech. Auto nosiło widoczne ślady pozafabrycznej ingerencji w oznaczenia identyfikacyjne, między innymi pól numerycznych. Toyota została zabezpieczona.

Kilka godzin później policjanci pojechali do Otwocka, tam również miała znajdować się toyota z Włoch, która została zalegalizowana po uprzednim przerobieniu fabrycznych pól numerycznych. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili wszystkie pozyskane informację i tę toyotę również zabezpieczyli.

W dalszej kolejności policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową zajmą się dokładnym wyjaśnieniem okoliczności, które sprawiły, że zabezpieczone przez nich pojazdy znalazły się w rękach aktualnych właścicieli.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak

  • zabezpieczony samochód
  • zabezpieczony samochód
  • zabezpieczony samochód
  • zabezpieczony samochód
  • zabezpieczony samochód
Powrót na górę strony