Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy w dniu wolnym rozpoznał i zatrzymał podejrzanego o kradzieże

Data publikacji 29.06.2021

Dzielnicowy z Wawra w dniu wolnym od służby podczas przejażdżki rowerowej rozpoznał mężczyznę, który był podejrzewany o kradzież sprzed kilku miesięcy. 33-latek również rozpoznał swojego dzielnicowego i zaczął uciekać. Policjant zareagował błyskawicznie i bardzo szybko zatrzymał mężczyznę. Interwencja dzielnicowego zakończyła się dla 33-latka zarzutem kradzieży biżuterii i dokumentów. Mężczyzna odpowie również za wykroczenie, okazało się bowiem, że ma na swoim koncie także kradzież papierosów z kiosku.

Dzielnicowy z komisariatu w Wawrze w dniu wolnym od służby rekreacyjnie jechał rowerem. W pewnym momencie zauważył mężczyznę, który był podejrzany o dokonanie kradzieży z końca kwietnia tego roku. Funkcjonariusz od razu zareagował, 33-latek też rozpoznał swojego dzielnicowego i zaczął w popłochu uciekać. Szybko jednak został zatrzymany. Trafił do policyjnej celi.

W wydziale kryminalnym przy ulicy Mrówczej wykonano wszystkie niezbędne czynności procesowe. Jak wskazują ustalenia, 33-latek pod pretekstem udzielenia pomocy starszemu panu ukradł mu z mieszkania biżuterię i dokumenty. Najpierw zaoferował, że odprowadzi seniora do domu, bo ten wyraźnie źle się poczuł siedząc na ławce pod swoim blokiem. W mieszkaniu ułożył mężczyznę do snu, a następnie zabrał kosztowności i dokumenty. Od momentu tego zdarzenia 33-latek ukrywał się i unikał kontaktu z organami ścigania. W ostatnich dniach miał też dokonać kradzieży papierosów z kiosku.

Zatrzymany usłyszał zarzut dokonania kradzieży na szkodę seniora, odpowie również za wykroczenie w związku z kradzieżą papierosów.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/is

Powrót na górę strony