Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowe areszty za oszustwa finansowe

Data publikacji 16.07.2021

16170 złotych, 4500 dolarów, 400 koron czeskich, 1655 hrywien i 100 rubli, do tego 18 telefonów komórkowych, 18 kart płatniczych, dokumentacja bankowa z umowami, sfałszowane słowackie dokumenty tożsamości i przywłaszczony samochód. Oto, co zabezpieczyli patrolowcy podczas interwencji, podczas której zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy. 23-latek i 25-latek usłyszeli po trzy zarzuty. Zostali tymczasowo aresztowani, a sprawa ma charakter rozwojowy.

Patrolowcy otrzymali zgłoszenie od obywatela, który zauważył, że już drugi dzień z kolei w okolicy banku parkuje ten sam samochód, wewnątrz są ci sami mężczyźni, którzy co chwilę chodzą do bankomatu i wypłacają pieniądze. Policjanci podjęli obserwację i zainterweniowali.

W hyundaiu siedziało dwóch obywateli Ukrainy, którzy od początku interwencji byli zdenerwowani, chociaż twierdzili,że nie mają nic do ukrycia ani też nie posiadają rzeczy zabronionych. Tłumaczyli, że nie robią niczego złego. W trakcie dalszych czynności policjanci kolejno zabezpieczali dokumenty, pieniądze, telefony i karty płatnicze. Okazało się, że samochód pochodzi z wypożyczali i został przywłaszczony. Obaj mężczyźni mają dowody osobiste wydane w Słowacji, w których figurują ich zdjęcia, ale dane są zupełnie innych osób. Zarówno 23-latek jak i 25-latek mieli sporą ilość gotówki w różnej walucie. Mundurowi zabezpieczyli 16170 złotych, 4500 dolarów, 400 koron czeskich, 1655 hrywien i 100 rubli, do tego 18 telefonów komórkowych, 18 kart płatniczych, dokumentację bankową z umowami. Obaj obywatele Ukrainy zostali zatrzymani.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wykonali liczne sprawdzenia i ustalenia operacyjne, nawiązali współpracę z bankami i na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, na chwilę obecną, przedstawili mężczyznom po trzy zarzuty. 23-latek i 25-latek odpowiedzą za posługiwanie się sfałszowanymi dowodami osobistymi oraz za dwa oszustwa finansowe opiewające na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Podejrzani decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Śledczy kontynuują ustalenia i czynności. Spawa ma charakter rozwojowy, nie wyklucza się rozszerzenia liczby zarzutów oraz kolejnych zatrzymań.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/g.p

Powrót na górę strony