Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany po pościgu tymczasowo aresztowany

Data publikacji 31.01.2022

Nie zatrzymał się do kontroli, uciekał wcześniej skradzionym cinquecento. Jak ustalili policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową naszej komendy mężczyzna dopuścił się także włamania i kradzieży 2 akumulatorów oraz kradzieży roweru i felg aluminiowych. Wszystkie te przestępstwa 26-latek popełnił w warunkach recydywy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Stołeczni wywiadowcy chcieli zatrzymać do kontroli kierującego cinquecento. Ten jednak nie zastosował się do polecenia funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Kiedy policjanci skutecznie uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę ten podjął jeszcze próbę ucieczki pieszo. Szybko został zatrzymany i równie szybko okazało się, że nie bez powodu uciekał. Samochód pochodził z kradzieży. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a pojazd zabezpieczyli policjanci. 

Resztą zajęli się już funkcjonariusze południowopraskiej samochodówki. Ustalili, że pojazd został skradziony przez zatrzymanego kilka dni wcześniej w podwarszawskiej miejscowości. Okazało się, że mężczyzna dopuścił się również kradzieży z włamaniem, gdzie jego łupem padły dwa akumulatory, a także rower i felgi aluminiowe. Wszystkie te przestępstwa zostały popełnione przez 26-latka w warunkach recydywy.
Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. 

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/mg

Powrót na górę strony