Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja i Urząd Celno-Skarbowy w salonie gier

Data publikacji 03.02.2022

To były wspólne działania policjantów naszej komendy i funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego. Skontrolowano jeden z punktów, gdzie istniało uzasadnione podejrzenie, że może tam dochodzić do nielegalnych gier hazardowych. W lokalu zostało zabezpieczonych 7 automatów do gier oraz ponad 10 tysięcy złotych. Wartość rynkowa zabezpieczonego towaru i ciążących na nim należności wynosi 84 tysiące złotych. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki.

Policjanci z naszej komendy z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zaplanowali wspólną kontrolę jednego z salonów gier. Istniało uzasadnione podejrzenie, ze dochodzi w nim do nielegalnych gier hazardowych.

Na miejscu okazało się, że faktycznie znajdują się tam automaty, których wykorzystywanie i funkcjonowanie jest prawem zabronione. Zostały one zabezpieczone w ilości 7 sztuk. Dodatkowo, w salonie była  też gotówka, ponad 10 tysięcy złotych. Ją również funkcjonariusze zabezpieczyli.

Podczas interwencji w lokalu znajdował się jeden klient salonu, po kontroli jego odzieży wyszo na jaw, że  ma przy sobie narkotyki. Policjanci zatrzymali mężczynę. Przeprowadzony stosowny test wykazał, że substancja, którą posiadał  to działka amfetaminy. W Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Urząd celny oszacował wartość rynkową zabezpieczonego towaru i ciążących na nim należności na kwotę 84 tysięcy złotych.

Planowane są kolejne działania, a sprawa ma charakter rozwojowy.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/mg

Powrót na górę strony