Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Kobry”-zabezpieczone znaczne ilości narkotyków, odzyskany jeep, podejrzany tymczasowo aresztowany

Data publikacji 28.02.2022

Policjanci z grupy „Kobra” z Wydziału do walki z Przestęczością Samochodową KRP Warszawa VII przeprowadzili działania, w wyniku których zatrzymali 32-latka, odzyskali skradzionego w Niemczech Jeepa Grand Cherokee oraz zabezpieczyli ponad 4 kilogramy marihuany, ponad 600 gramów mefedronu, do tego kokainę, MDMA i amfetaminę, dokumenty oraz narzędzia mogące służyć do dokonywania kradzieży pojazdów. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe mężczyzna, który okazał się też poszukiwany usłyszał zarzuty, paserstwa, posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz posiadania fałszywych dokumentów. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego tymczasowy trzymiesięczny areszt.

Grupa „Kobra” działająca w Wydziale do walki z Przestępczością Samochodową naszej komendy prowadzi bieżące rozpoznanie w środowisku przestępczym, analizuje wpływające sprawy kradzieży i kradzieży z włamaniem pojazdów, a także ustala, typuje i zatrzymuje podejrzanych .

Kilka dni temu funkcjonariusze tej grupy pozyskali operacyjne informacje na temat znanego im z wcześniejszych realizacji mężczyzny, który w przeszłości był już zatrzymywany za przestępstwa samochodowe, a aktualnie był poszukiwany. Policjanci dokładnie przygotowali działania. Podjęli obserwację okolicy miejsca, gdzie miał pojawić się mężczyzna. Ustalili gdzie może znajdować się skradziony samochód. W efekcie, w sposób dynamiczny dokonali zatrzymania 32-latka poszukiwanego listem gończym i nakazem doprowadzenia, łącznie mężczyzna ma do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 2 i pół roku.

W trakcie interwencji policjanci zabezpieczyli skradzionego Jeepa Grand Cherokee, pojazd został utracony na terenie Niemiec. 32-latek podsiadał dokumenty, dowody osobiste i prawo jazdy, które okazały się fałszywe, a mężczyzna czynił przygotowania do tego by użyć ich jako autentycznych. Dodatkowo miał narzędzia mogące służyć do kradzieży i kradzieży z włamaniem samochodów, m.in. zagłuszarkę, kluczyki, urządzenie służące do odczytywania i zapamiętywania sygnału bram. W wyniku przeszukania policjanci zabezpieczyli znaczne ilości środków odurzających, ponad 4 kilogramy marihuany, 625 gramów mefedronu, 8 gramów kokainy, sproszkowane MDMA, i działkę amfetaminy i pieniądze.

Zgromadzony materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe. Tam zatrzymany zostalł przesłuchany, przedstawiono mu zarzuty, paserstwa samochodu, posiadania znacznej ilości narkotyków oraz fałszywych dokumentów. Prokurator dokonał też zabezpieczenia gotówki w kwocie 20 400 złotych.

W sądzie, na wniosek prokuratury został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/MN

 • zabezpieczone przedmioty i narzędzia
  zabezpieczone przedmioty i narzędzia
 • zabezpieczone przedmioty i narzędzia
  zabezpieczone przedmioty i narzędzia
 • zabezpieczone przedmioty i narzędzia
  zabezpieczone przedmioty i narzędzia
 • zatrzymanie mężczyny
  zatrzymanie mężczyny
 • zatrzymanie mężczyny
  zatrzymanie mężczyny
 • zabezpieczone przedmioty i narzędzia
  zabezpieczone przedmioty i narzędzia
 • zabezpieczony samochód
  zabezpieczony samochód
 • zabezpieczony samochód
  zabezpieczony samochód
 • zabezpieczone narkotyki
  zabezpieczone narkotyki
 • zabezpieczone narkotyki
  zabezpieczone narkotyki
 • zabezpieczone narzędzia i pieniądze
  zabezpieczone narzędzia i pieniądze
 • zabezpieczone narzędzia
  zabezpieczone narzędzia
Powrót na górę strony