Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzież z włamaniem iveco

Data publikacji 11.05.2022

Jakież było zdziwienie 46-latka, którego zatrzymali policjanci operacyjnej grupy „Kobra”. Mężczyzna nie spodziewał się, że przyjdzie mu kiedykolwiek ponieść odpowiedzialność za kradzież z włamaniem do Iveco, której dopuścił się latem ubiegłego roku. Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością samochodową dzięki zbieranym i weryfikowanym informacjom oraz sprawdzeniom wszystko ustalili i dotarli do 46-latka. Usłyszał zarzut, w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe został objęty policyjnym dozorem.

Funkcjonariusze z samochodowej grupy „Kobra” pomimo upływu czasu nie zaprzestali pracować przy sprawie kradzieży z włamaniem do Iveco. Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym roku latem.

Policjanci zbierali informacje, kolejno je weryfikowali, wykonywali liczne czynności operacyjne. Wszystkie te działania w efekcie sprawiły, że ustalili kto miał dokonać tego przestępstwa. 46-latek w przeszłości był już notowany w związku z przestępstwami samochodowymi. Jego zatrzymanie nie było łatwe, ponieważ mężczyzna często zmieniał miejsca pobytu. Niedawno funkcjonariusze pozyskali operacyjnie informację na temat tego, gdzie będzie można go spotkać. Podejrzany został zatrzymany przez „Kobrę” w samochodzie. Nie krył zaskoczenia.

W Wydziale do walki z Przestępczością Samochodową śledczy zgromadzili materiał dowodowy i na jego podstawie zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. W prokuraturze podjęto decyzję o zastosowaniu dozoru policyjnego wobec podejrzanego.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/MJ

Powrót na górę strony