Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wskoczył do samochodu i nim odjechał - wpadł w ręce policjantów z "Kobry"

Data publikacji 19.05.2022

Policjanci z „Kobry” kilka dni po kradzieży opla zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo. 32-latek wykorzystał moment, kiedy to kierowca pozostawił swoje auto niezamknięte z kluczykami w stacyjce i poszedł do sklepu. Sprawca wskoczył do auta i nim odjechał. Opel został odnaleziony i zabezpieczony. Teraz podejrzany odpowie za kradzież pojazdu, do której się przyznał.

Kilka dni temu do komendy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży opla. Pokrzywdzony pozostawił swoje auto przed sklepem, nie zamknął go i kluczyli były w stacyjce. Kiedy wyszedł z zakupami samochodu nie było.

Sprawą zajęli się policjanci z grupy operacyjnej „Kobra” Auto zostało odnalezione jeszcze tego samego dnia. Niedługo później, dzięki pozyskanym i sprawdzonym informacjom oraz wykonanym ustaleniom, funkcjonariusze dotarli również do podejrzanego. 32-latek został zatrzymany niespełna tydzień po zdarzeniu. Przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Na podstawie zgromadzonych dowodów śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową przedstawili mu zarzut dokonania kradzieży.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/ea

Powrót na górę strony