Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znaczna ilość narkotyków - tymczasowy areszt dla podejrzanego

Data publikacji 20.05.2022

Kryminalni natychmiast po pozyskaniu informacji na temat możliwości posiadania przez 35-latka znacznej ilości narkotyków przystąpili do działania. Niedługo później mężczyzna był już zatrzymany, a środki odurzające zabezpieczone. Podejrzany miał ponad 20 gramów mefedronu oraz 10 butelek substancji płynnej, która po wstępnej ekspertyzie zostanie poddana analizie przez biegłych w laboratorium. Zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście został tymczasowo aresztowany.

Kryminalni musieli działać szybko. Pozyskali informację, że niebawem do domu powróci mężczyzna, który najprawdopodobniej będzie posiadał większe ilości narkotyków.

Policjanci od razu wykonali niezbędne sprawdzenia i podjęli obserwację okolicy wskazanego adresu. Kiedy interesujący ich 35-latek pojawił się w zasięgu wzroku podjęli interwencję. Mężczyzna środki odurzające miał zarówno przy sobie, jak i w mieszkaniu. Zapytany o narkotyki stanowczo stwierdził, że absolutne niczego zabronionego nie posiada. Podczas przeszukania kryminalni znaleźli i zabezpieczyli mefedron o łącznej wadze ponad 20 gramów do tego 10 butelek wypełnionych płynną substancją narkotyczną, która po wstępnej ekspertyzie dodatkowo zostanie poddana badaniom laboratoryjnym. 35-latek miał też pudło wypełnione torebkami foliowymi z zapięciem strunowym oraz ponad 200 sztuk szklanych buteleczek i prawie 200 sztuk zakrętek. Wszystko zostało zabezpieczone, a mężczyzna trafił do policyjnej celi.   

Na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.

W sądzie na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście zastosowano tymczasowy areszt wobec podejrzanego.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/ea

Powrót na górę strony