Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

4 poszukiwanych listami gończymi w rękach kryminalnych

Data publikacji 19.05.2022

45-latek, 40-latek, 33-latek i 26-latek- ci czterej poszukiwani wpadli w ręce kryminalnych na przestrzeni trzech dni. Za wszystkimi zostały wydane listy gończe, mieli do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze od kilkunastu dni do 2 lat i 6 miesięcy. Najmłodszy z zatrzymanych dodatkowo w chwili interwencji posiadał przy sobie narkotyki. Policjanci zabezpieczyli prawie 6 gramów marihuany. Zanim trafił do aresztu na 2 i pół roku usłyszał jeszcze zarzut.

Kryminalni, którzy ścigają osoby poszukiwane cały czas pozyskują i na bieżąco weryfikują wszelkie informacje, które pozwoliłyby na dotarcie do takich osób. Bardzo często trzeba działać szybko, wszelka zwłoka może sprawić, że zatrzymanie poszukiwanego nie będzie już możliwe, bo np. zmieni on swoje miejsce przebywania.

Dlatego właśnie bywa, że policjanci realizują kilka spraw, jedna po drugiej. Ostatnio, w przeciągu trzech dni zatrzymali czterech poszukiwanych na podstawie listów gończych.

40-latek i 45-latek mieli do odbycia 14 dni pozbawienia wolności w ramach tymczasowego aresztowania, jeden za oszustwo, drugi- kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Za 33-latkiem wydano list gończy, do aresztu trafi na 157 dni za kradzież, ale też zarządzenie ustalenia miejsca pobytu w związku z oszustwem.

Najwyższy wymiar kary ciążył na 26-latku, były to 2 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności za dokonanie rozboju. W chwili zatrzymania kryminalni znaleźli przy mężczyźnie narkotyki, miał prawie 6 gramów marihuany. W Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Postępowanie w sprawie narkotyków nadzoruje Prokuratura Rejonowa warszawa Praga-Południe.

 

nadkom. Joanna Węrzyniak

Powrót na górę strony