Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za zniszczenia i groźby- zarzuty, dozór i zakaz kontaktowania oraz zbliżania

Data publikacji 31.05.2022

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestęczością przeciwko Mieniu kilka minut po przyjęciu zawiadomienia o groźbach karalnych kierowanych przez mężczyznę, który wcześniej dopuścił się też uszkodzenia mienia zatrzymali podejrzanego. 42-latek, jak ustalili funkcjonariusze nachodził mieszkanie byłej konkubiny i jej siostry, dwukrotnie dopuścił się uszkodzenia mienia, najpierw zniszczy drzwi, a potem kostkami brukowymi wybił szybę. Obu kobietom też groził i to po kilka razy. W efekcie pacy operacyjnych i dochodzeniowców z wydziału mienia usłyszał 6 zarzutów. W prokuraturze została podjęta decyzja o zastosowaniu dozoru policyjnego wobec podejrzanego, a także zakazu nawiązywania wszelkich kontaktów

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu otrzymali sprawę, która miała dotyczyć uszkodzeń. Mężczyzna nachodził mieszkanie, w którym kiedyś żył ze swoją konkubiną. Najpierw zniszczy drzwi, kilka dni później przyszedł i rzucił dwiema kostkami brukowymi, wybił szybę, a kostki uszkodziły dodatkowo między innymi ścianę w domu i kran.

Szczegółowe ustalenia operacyjnych dowiodły, że nie chodzi tylko o zniszczenia. Okazało się, że mężczyzna wielokrotnie, głównie za pośrednictwem wiadomości sms, choć nie tylko, groził zarówno byłej partnerce jak i jej siostrze z dziećmi.

Kiedy tylko w komendzie zostało przyjęte zawiadomienie o groźbach karalnych operacyjni natychmiast wyjechali zatrzymać podejrzanego, dosłownie 10 minut później 42-latek by w ich rękach.
Szeroki materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 6 zarzutów, 2 dotyczących zniszczenia mienia i 4 gróźb karanych. Sprawę wraz z zatrzymanym przekazano do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe. Tam podjęta została decyzja o zastosowaniu dozoru policyjnego wobec podejrzanego oraz zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych.

Postępowanie w tej sprawie nadzorje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/rm

Powrót na górę strony