Aktualności

Mercedes i bmw po 100 tysiecy każdy- odzyskane przez "Kobrę"

Data publikacji 20.06.2022

Mercedes warty 100 tysięcy i bmw o takiej samej wartości to dwa samochody, które odnaleźli i zabezpieczyli policjanci z „Kobry”. Auta zostały skradzione w kwietniu z Błonia i terenu Bielan. W ręce funkcjonariuszy wpadł też mężczyzna podejrzany o paserstwo obu tych aut. 39-latek usłyszał dwa zarzuty.

Policjanci działający w operacyjnej grupie „Kobra” w wyniku własnych ustaleń dowiedzieli się, gdzie najprawdopodobniej  mogą znajdować się dwa kradzione samochody oraz kto przyjął je na przechowanie.

Funkcjonariusze dokładnie przeanalizowali wszystkie dostępne informacje, dokonali niezbędnych sprawdzeń i przystąpili do działania. W pierwszej kolejności sprawdzili, czy faktycznie mercedes i bmw są zaparkowane pod wskazanymi adresami. Kiedy informacje się potwierdziły, samochody zostały sprawdzone, pochodziły z kwietniowych kradzieży z włamaniem z Błonia i Bielan. Oba warte po 100 tysięcy. Mercedes i bmw zostały zabezpieczone przez policjantów.

W dalszej kolejności policjanci dotarli do 39-latka, który okazał się podejrzanym o paserstwo tych aut. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli dokumenty, a także gotówkę w kwocie 12 tysięcy złotych. 39-latek został zatrzymany.

Dochodzeniowcy z Wydziału do walki z Przestępczością samochodową zgromadzili materiał dowodowy i na jego podstawie przedstawili zatrzymanemu dwa zarzuty paserstwa odzyskanych aut.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/mw

 • zabezpieczony samochód
  zabezpieczony samochód
 • zabezpieczony samochód
  zabezpieczony samochód
 • zabezpieczony samochód
  zabezpieczony samochód
 • zabezpieczony samochód
  zabezpieczony samochód
 • Zabezpieczony samochód
 • zabezpieczone rzeczy
  zabezpieczone rzeczy
Powrót na górę strony