Aktualności

Zatrzymany dzień po zgłoszeniu objęty dozorem i zakazami

Kryminalni bardzo szybko po zgłoszeniu ustalili kim jest, a następnie zatrzymali 30-latka, który podejrzany jest o znieważenie ekspedientki oraz uszkodzenie mienia dokonane w ramach występku chuligańskiego. Mężczyzna wyzywał i ubliżał pracującej w sklepie kobiecie, zachowywał się wobec niej wulgarnie. Gdyby tego było mało, w złości, bez żadnego powodu, ostentacyjnie powybijał szyby w drzwiach sklepu. Usłyszał zarzuty, został objęty dozorem policyjnym oraz zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej.

Do komendy zgłosiły się osoby, które powiadomiły o znieważeniu oraz uszkodzeniu mienia.

Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że pewien mężczyzna, który przychodził do sklepu, gdzie ekspedientką była pokrzywdzona od jakiegoś czasu zachowywał się wobec niej niegrzecznie.  Któregoś dnia doszło do sytuacji, kiedy to  publicznie ją znieważył, wykrzykiwał obraźliwe słowa, ubliżał. Na koniec swoją agresję, bez żadnego powodu, przeniósł na drzwi sklepu i powybijał szyby.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego. Bardzo szybko ustalili kim jest podejrzany i dzień po zgłoszeniu zatrzymali 30-latka.

Zgromadzone materiały stały się podstawą do przedstawienia zatrzymanemu 2 zarzutów, znieważenia i uszkodzenia mienia w ramach występku chuligańskiego.
Podejrzany został objęty policyjnym dozorem i zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak

 

Powrót na górę strony