Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradziony w prezencie dla żony-wazon za 2 tysiące odzyskany

To była sprawa kradzieży markowego wazonu wartego 2 tysiące złotych. Sprawca wyniósł go z firmowego sklepu. Operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu ustalili i zatrzymali podejrzanego. Odzyskali też sam łup. Wazon z pięknym bukietem kwiatów zdobił stół w mieszkaniu mężczyzny. 85-latek sprezentował go żonie. Usłyszał zarzut kradzieży.

Do komendy przy ulicy Grenadierów wpłynęło zawiadomienie dotyczące kradzieży wazonu z firmowego sklepu. Przedmiot był markowy i warty 2 tysiące złotych.

Operacyjni zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu bardzo szybko zabezpieczyli materiał, który mógłby pomoc w identyfikacji sprawcy, dodatkowo przeprowadzili własne ustalenia i sprawdzenia. Pozyskane informacje sprawiły, że bardzo szybko ustalili kim jest podejrzany. Wszystko wskazywało na to, że kradzieży dokonał 85-latek. Kiedy funkcjonariusze pojawili się w jego mieszkaniu wszystko stało się jasne, mężczyzna ukradł markowy wazon po to, by sprezentować go żonie. Wypełniony kwiatami zdobił stół w ich mieszkaniu. Podejrzanego policjanci zatrzymali, a wazon zabezpieczyli.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut dokonania kradzieży.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/mw

Powrót na górę strony