Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Paser zatrzymany, iPhone odzyskany

Zatrzymany za paserstwo iPhona 45-latek wpadł w ręce operacyjnych z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu. Policjanci najpierw dotarli do miejsca, gdzie odnaleźli i zabezpieczyli skradziony telefon. Dalsze ustalenia doprowadziły ich do mężczyzny, który wiedząc, że jest to towar kradziony kupił go, a potem sam zastawił w lombardzie. Zatrzymany usłyszał zarzut paserstwa umyślnego. Kolejnym krokiem będzie dotarcie do sprawcy kradzieży, zatrzymanie to już tylko kwestia czasu.

Niedługo po wpłynięciu zawiadomienia dotyczącego kradzieży iPhona o wartości kilku tysięcy złotych policjanci z wydziału mienia dzięki szrokiej wiedzy operacyjnej i szybkiemu działaniu wiedzieli, gdzie najprawdopodobniej znajduje się skradziony łup.

Natychmiast sprawdzili swoje informacje i zabezpieczyli iPhona. Kiedy odzyskali utracone mienie pozostawało ustalenie osób, które mogły mieć związek z tą sprawą. Kilka ustaleń i sprawdzeń zaowocowało dotarciem do 45-latka. Mężczyzna został zatrzymany.

Jak dowiedli operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu obywatel Wietnamu dopuścił się paserstwa umyślnego. Jak sam przyznał, wiedział, że telefon jest kradziony, skusiła go preferencyjna cena. W rezultacie sam zastawił iPhona w lombardzie.

Dochodzeniowcy z wydziału mienia, na podstawie zgromadzonych materiałów przedstawili zatrzymanemu zarzut paserstwa.

Nie kończy to jednak sprawy. Kolejnym krokiem operacyjnych jest dotarcie do sprawcy kradzieży. Jego zatrzymanie to kwestia czasu. 

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.  

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak /rr

 

 

Powrót na górę strony