Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczne działania operacyjne = szybkie zatrzymania

Policjanci operacyjni zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu bardzo szybko od momentu zgłoszenia wytypowali podejrzewanych o dokonanie kradzieży z włamaniem do myjni samochodowej. Funkcjonariusze, na podstawie zdobytych informacji, wiedzieli, że w tym przypadku najszybszą drogą prowadzącą do zatrzymania mężczyzn będzie zarejestrowanie ich w policyjnych systemach jako poszukiwanych. Pierwszy, wpadł w ręce policjantów jeszcze tego samego dnia. 55-latek usłyszał zarzut, za to przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzięki szybkiemu działaniu i bardzo dobremu rozpoznaniu operacyjnemu policjantów z wydziału mienia sprawcy kradzieży z włamaniem do myjni samochodowej zostali spersonalizowani w zasadzie tuż po zdarzeniu, przeprowadzonych oględzinach i kilku ustaleniach.

Funkcjonariusze pozyskali też informacje na temat wędrownego trybu życia mężczyzn, braku stałego miejsca pobytu i częstych wyjazdów w różne strony kraju. Wiadomo było, że dwóch z nich od razu wyjechało na południe Polski. W takiej sytuacji operacyjni podjęli decyzję o zarejestrowaniu podejrzewanych w policyjnych systemach jako poszukiwanych. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Pierwszy z mężczyn, 55-latek, wpadł w ręce funckjonariuszy ze stołecznego Oddziału Prewencji jeszcze tego samego dnia.

Zajęli się nim policjanci z Wydziału do walki z Pzrestęczością Przeciwko Mieniu. Zgromadzony wcześniej materiał dowodowy był już kompletny i na jego podstawie zatrzymany usłyszał zarzut. Łupem jego i kolegów padła zawartość kasetki z pieniędzmi, w kwocie 2300 złotych, do tego laptop. Sprawcy do wnętrza myjni dostali się poprzez wybicie częsci ściany.

Chwilę przed publikacją tego artykułu okazało się, że właśnie został zatrzymany drugi z mężczyzn. Jemu też śledczy z wydziału mienia przedstwią zarzut kradzieży z włamaniem. Nadal trwają czynności zmierzające do zatrzymania ostatniego ze sprawców.

Za to przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.  

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak/bś

 

Powrót na górę strony