Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi ustalili i zatrzymali, policjanci wydziału mienia zajęli się resztą

Dzielnicowi na podstawie własnych ustaleń wytypowali mężczyznę, który łącznie 12 razy na Pradze Południe, a także w Wawrze i Wesołej dopuścił się kradzieży paliw na stacjach benzynowych. Dodatkowo, wyszło na jaw, że 25-latek ma też na sumieniu oszustwa klientów warsztatu samochodowego. W Wydziale do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu policjanci zebrali materiał dowodowy i ustalili wszystkie szczegóły. Zatrzymany odpowie za kradzieże oraz oszustwa.

Dzielnicowi podczas rozmów i zbierania informacji ustalili, że sprawcą licznych kradzieży na stacjach benzynowych jest pewien 25-latek.

Mężczyzna prowadził warsztat samochodowy. Tam też dzielnicowi go zatrzymali. Sprawą oraz zatrzymanym zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu.

Jak wynikało ze zgromadzonych dowodów, 25-latek na przestrzeni kilku miesięcy dwunastokrotnie dopuścił się kradzieży paliwa na stacjach benzynowych na terenie Pragi-Południe, Wawra i Wesołej. Łączna suma strat wyniosła prawie 4300 złotych.

Dodatkowo okazało się, że zatrzymany najprawdopodobniej ma na swoim koncie również oszustwa związane z niewykonywaniem usług w warsztacie, gdzie przyjmował za nie zapłaty.

Zebrany szeroki materiał dowodowy posłużył do sformułowania zarzutów za kradzieże i oszustwo. Nie wyklucza się rozszerzenia liczby zarzutów.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak/bś

 

Powrót na górę strony