Aktualności

Sprawcy zatrzymani, samochód odzyskany - "Kobra" działa

Data publikacji 02.08.2022

Policjanci z „Kobry” ustalili, kim są sprawcy kradzieży peugeota partnera. Dodatkowo udowodnili też, że jeden z nich kierował tym samochodem pomimo sądowego zakazu. 30-latek i 23-latek zostali zatrzymani jednego dnia. Na posesji funkcjonariusze odnaleźli też przemalowanego już częściowo peugeota. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży samochodu, 30-latek dodatkowo odpowie za niestosowanie się do wyroku sądu. Podejrzani dobrowolnie poddali się karom.

Peugeot partner został skradziony z parkingu przy sklepie. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki  z  Przestępczością Samochodową.

Operacyjni z grupy „Kobra” dzięki posiadanej szerokiej wiedzy na temat środowiska przestępczego, pozyskanym informacjom oraz kilku sprawdzeniom bardzo szybko wytypowali podejrzewanych o dokonanie tego przestępstwa. Okazało się, że są to, 23-latek i 30-latek.

W trakcie wykonywania czynności do tej sprawy funkcjonariusze ujawnili również, że 30-latek kierował skradzionym samochodem, a jak wskazują informacje zawarte w policyjnych systemach, posiada on orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kiedy  policjanci operacyjni zgromadzili wszystkie niezbędne informacje zaplanowali zatrzymanie.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani jednego dnia. Na posesji 23-latka policjanci odnaleźli i zabezpieczyli skradzionego peugeota. Auto zmieniło już częściowo kolor, sprawcy je przemalowali.

Śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową na podstawie zgromadzonych dowodów przedstawili zatrzymanym zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży pojazdu. Z kolei 30-latek dodatkowo odpowie za niestosowanie się do wyroku sądu. Obaj dobrowlonie poddali się karom.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak/ea

 

Powrót na górę strony