Aktualności

Dwa listy gończe i zakaz prowadzenia pojazdów- zatrzymanie dzielnicowego

Data publikacji 04.08.2022

Dzielnicowy z komisariatu w Rembertowie zatrzymał mężczyznę, który był poszukiwany dwoma listami gończymi, w sumie ma do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 5 lat. 42-latek w chwili zatrzymania kierował volkswagenem pomimo tego, że posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 120 miesięcy. Po przedstawieniu zarzutu niestosowania się do wyroku sądu zatrzymany trafił, zgodnie z dyspozycją listów gończych do aresztu śledczego.

Kwadrans przed 7.00 dzielnicowy z Rembertowa podjął interwencję i zatrzymał do kontroli volkswagena.

Kierujący 42-latek po sprawdzeniu w bazie danych okazał się poszukiwany na podstawie dwóch listów gończych. W sumie ma do odbycia kary 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo wyszło też na jaw, że nie powinien kierować samochodem, ponieważ ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych  orzeczony od grudnia 2020 roku na okres 120 miesięcy. 42-latek został zatrzymany.

Dochodzeniowcy z komisariatu przy ulicy Plutonowych przedstawili mi zarzut niestosowania się do wyroku sądu, a następnie został, zgodnie z dyspozycjami listów gończych osadzony w areszcie śledczym.

Postępowanie w sprawie popełnionego przestępstwa nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak/ea

 

Powrót na górę strony