Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabójstwo, uszkodzenie ciała i nieudzielenie pomocy - dwa tymczasowe aresztowania

Data publikacji 29.07.2022

Patrolowcy na miejscu odnalezienia zwłok 39-latka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek ze śmiercią mężczyzny. W wyniku operacyjnych ustaleń okazało się, że podczas libacji alkoholowej, jeden z zatrzymanych - 32-latek, zaatakował znajomego cegłą i rozzłoszczony wielokrotnie uderzał go w głowę. Jego towarzysz z kolei nie zareagował i nie pomógł ofierze. Zgromadzony materiał dowodowy stał się podstawą do przedstawienia zatrzymanym zarzutów. 32-latek odpowie za zabójstwo, 59-latek za nieudzielenie pomocy. Obaj zostali tymczasowo aresztowani.

Przechodzień spacerujący z psem w okolicy ogródków działkowych zauważył bezdomnych mężczyzn. Zaniepokoił go widok jednego z nich, bowiem wszystko wskazywało na to, że nie żyje. Interwencję natychmiast podjęli powiadomieni patrolowcy. Niedługo później zgon 39-latka został potwierdzony. Na miejscu było dwóch innych mężczyzn, znajomych denata, którzy wspólnie spożywali z nim alkohol. Zostali zatrzymani. 

Wnikliwe czynności kryminalnych i dochodzeniowców, między innymi, przeprowadzone pod nadzorem prokuratora oględziny i zeznania świadków pozwoliły ustalić, że na miejscu zdarzenia najprawdopodobniej doszło do zabójstwa. 32-latek podczas libacji zdenerwował się na kolegę i zaatakował go cegłą. Uderzał go wielokrotnie w głowę. Z kolei trzeci z mężczyzn nie zareagował, ani też nie udzielił pomocy.

W Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe, gdzie doprowadzono zatrzymanych i przekazano zgromadzone materiały, zostały ogłoszone mężczyznom zarzuty. 32-latkowi-zabójstwa oraz uszkodzenia ciała, bo jak dowiedli funkcjonariusze, kilkanaście dni wcześniej podejrzany zadał 39-latkowi ranę na szyi. Z kolei 59-latek odpowie za nieudzielenie pomocy. W sądzie przychylono się do wniosku prokuratury i zastosowano tymczasowy areszt wobec obu podejrzanych.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak/g.p

Powrót na górę strony