Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany i tymczasowo aresztowany za kradzież rozbójniczą

Sprawcę kradzieży rozbójniczej ustalili i zatrzymali operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. 34-letni obywatel Gruzji ukradł alkohole i kilka drobiazgów z marketu. Kiedy pracownik ochrony chciał go ująć, ten wyciągnął nóż i wymachując nim groził mężczyźnie, że go zabije. Dwa dni później mężczyzna był już w rękach operacyjnych z wydziału mienia. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy trzymiesięczny areszt.

Patrolowcy zostali skierowani na interwencję do hipermarketu. Pracownicy ochrony zrelacjonowali sytuację, do której doszło kilka minut wcześniej.

Pewien mężczyzna przekroczył linię kas, natomiast nie zapłacił za zakupy, między innymi, alkohole i bieliznę. Kiedy zainterweniowali ochroniarze, sprawca wyciągnął nóż, zaczął nim wymachiwać i wykrzykiwać do pracownika, że go zabije. Sprawca uciekł z łupem, ale po drodze pogubił zakupy. Rzeczy zostały zabezpieczone przez policjantów.

Funkcjonariusze operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, kiedy wpłynęła informacja o zdarzeniu, od razu zajęli się sprawą. Wykorzystali swoje bardzo dobre rozpoznanie, pozyskali kilka nowych informacji i błyskawicznie je  zweryfikowali. Dzięki temu bardzo szybko ustalili, kim jest sprawca kradzieży rozbójniczej. Wszystko wskazywało na 34-letniiego obywatela Gruzji. Dwa dni później, policjanci z wydziału mienia uzyskali informację o mężczyźnie i błyskawicznie go zatrzymali.

W dalszej kolejności, po skompletowaniu materiału dowodowego sprawa została przekazana do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe. Tam też funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego. Obywatel Gruzji usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. W sądzie przychylno się do wniosku prokuratury i zastosowano wobec podejrzanego tymczasowy, trzymiesięczny areszt .

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak/bś

 

Powrót na górę strony