Aktualności

200 gramów metamfetaminy-zarzut i dozór

Patrolowcy zatrzymali 31-latka, który podczas interwencji przyznał, że w kieszeni bluzy podsiada znaczną ilość narkotyków. Policjanci zabezpieczyli dwa woreczki wypełnione metaamfetaminą o łącznej wadze nieco ponad 200 gramów. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Został objęty policyjnym dozorem.

Po 21.00 patrolowcy przejeżdżając ulicą Grochowską zwrócili uwagę na jadącego citroena, a w nim trzech młodych mężczyzn. Podjęli interwencję, zatrzymali pojazd do kontroli.

Po sprawdzeniu danych kierowcy i pasażerów mundurowi zapytali, czy mężczyźni posiadają rzeczy zabronione lub pochodzące z przestępstwa, ewentualnie mogące służyć do jego popełnienia. Wówczas jeden z pasażerów,  który od początku interwencji zachowywał sie nerwowo przyznał, że w kieszeni kurtki ma znaczne ilości narkotyków. Policjanci zabezpieczyli dwa woreczki wypełnione białym proszkiem i 31-latka zatrzymali.

W komendzie po zważeniu i przeprowadzeniu stosownego testu okazało się, że mężczyzna posiadał ponad 200 gram metamfetaminy.

Dochodzeniowcy skompletowali materiał dowodowy i przedstawili mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Został objęty policyjnym dozorem.

Postepowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak/jp

Powrót na górę strony