Aktualności

Wykorzystał okazję, odpowie za kradzież

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu dzięki temu, że zajęli się sprawą kradzieży mieszkaniowej bezpośrednio po zgłoszeniu bardzo szybko wyjaśnili okoliczności zdarzenia i dotarli do podejrzewanego. 62-latek został zatrzymany. Jak wynika z ustaleń wykorzystał sytuację i wyniósł z mieszkania znajomej ponad 16 tysięcy i biżuterię za 2500 złotych. Usłyszał już zarzut.

Do komendy wpłynęło zawiadomienie dotyczące kradzieży 16600 złotych i złotej biżuterii, bransoletek, łsńcuszków, pierścionków i kolii wartych 2500 złotych.

Pokrzywdzona poinformowała funkcjonariuszy, że wszystko zdarzyło się podczas kiedy była  w przychodni lekarskiej i w szpitalu, bo nagle źle się poczuła. Kobieta wskazała kilka różnych swoich  podejrzeń i tropów.

Tymi zajęli się już policjanci z wydziału mienia. Operacyjni zaczęli działać od razu. Najpierw starali się ustalić dokładne okoliczności zdarzenia, a następnie kolejno sprawdzali i weryfikowali wskazówki pokrzywdzonej oraz własne zebrane informacje. Szybko dotarli do 62-latka, jednego ze znajomych pokrzywdzonej, któy najprawdo[odobniej wykozrystał tzw. "okazję".  Został zatrzymany.

Śledczy z wydziału mienia zgromadzili materiał dowodowy i przedstawili 62-latkowi  zarzut dokonania kradzieży. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Postępowaniie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak

 

Powrót na górę strony