Aktualności

Poszukiwwany 2 nakazami i z 90 gramami mefedronu w rękach OPP

Data publikacji 05.08.2022

Szybka i skuteczna reakcja policjantów z oddziału prewencji zaowocowała zatrzymaniem poszukiwanego dwoma nakazami doprowadzenia, który dodatkowo posiadał 90 gramów mefedronu. 36-latek widząc radiowóz zaczął uciekać. Nie mogło to ujść uwadze mundurowych. Zatrzymany, trafił do aresztu śledczego, odpowie też za znaczną ilość narkotyków.

Funkcjonariusze stołecznego Oddziału Prewencji Policji od razu zareagowali, kiedy zobaczyli, że pewien mężczyzna  na widok ich radiowozu zaczął w popłochu  uciekać. Bardzo szybko zatrzymali 36-latka. Wtedy też wyszło na jaw skąd ta ucieczka i chęć uniknięcia spotkania z mundurowymi.

Po pierwsze, po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnej bazie okazało się, że był poszukiwany na podstawie dwóch nakazów doprowadzenia do aresztu na 64 dni  i 28 dni. Druga kwestia to narkotyki. 36-latek miał przy sobie 90 gramów mefedronu. Został zatrzymany.

Kryminalni i dochodzeniowcy zebrali materiał dowodowy, mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

W dalszej kolejności funkcjonariusze osadzili go zgodnie z dyspozycją nakazu doprowadzenia w areszcie śledczym. W przypadku nakazu dotyczącego 64 dni istniała możliwość dokonania wpłaty grzywny i uniknięcia osadzenia. Tak też 36-latek zrobił. W areszcie spędzi więc 28 dni.

Postępowanie w sprawie posiadania znacznej ilości narkotyków nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak

 

Powrót na górę strony