Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"KOBRA" nie zwalnia tempa- kolejna realizacja policjantów wydziału d.w z przestępczością samochodową

Data publikacji 12.08.2022

Policjanci z grupy "Kobra" nie zwalniają tempa. W ramach działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej zlikwidowali tzw. "dziuplę samochodową" na terenie powiatu otwockiego. Sprawca usłyszał zarzut paserstwa.

Policjanci z grupy "Kobra" w ramach prowadzonych czynności operacyjno-rozpoznawczych ukierunkowanych na zwalczanie przestepczości samochodowej, ustalili że na jednej z posesji w powiecie otwockim mężczyzna prowadzi nielegalną działalność samochodową. Ten sam mężczyzna w czerwcu br. wpadł w ręce operacyjnych i wtedy dobrowolnie poddał się karze wymierzonej przez Prokuratora Prokuratury Rejonowej Praga Południe. Jak widać nie było to dla niego nauczką. Jak ustalili operacyjni, mężczyzna miał być w posiadaniu pojazdu  marki Jeep Grand Cherokee, który został skradziony na terenie Warszawy i prawdopodobnie posiada podrobione tablice rejestracyjne.
Wnikliwe sprawdzenia i ustalenia operacyjne policjantów z grupy "Kobra" doprowadziły do posesji, gdzie zamieszkuje teściowa mężczyzny. Na miejscu stróże prawa ujawnili zaparkowany pojazd Jeep Grand Cherokee. Obecna na miejscu żona mężczyzny, oświadczyła że mąż przyjechał Jeepem na posesję kilka godzin temu, wziął kluczyki od innego pojazdu i odjechał.
Pojazd marki Jeep Grand Cherokee był zamknięty i miał zasłonięty numer VIN znajdujący się na podszybiu. Udało się szybko otworzyć pojazd, bo na miejsce przyjechał mężczyzna. Po numerze VIN policjanci sprawdzili, że przedmiotwy samochód figuruje jako poszukiwany.
Z ustaleń policjantów grupy "Kobra" pojazd w marcu br. został skradziony w miejscowości Łuki Wielkie.
Ustalenia operacyjnych wskazywały na to że, 39-latek jest odpowiedzialny za przyjęcie celem ukrycia, a następnie zbycia pojazdu marki Jeep Grand Cherokee.

Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Dobrowolnie poddał sie karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz otrzymał grzywnę w wysokości 8 tysięcy złotych.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

mł.asp.Małgorzata Gębczyńska/jp

Powrót na górę strony