Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł pojazd, bo myślał, że jest porzucony

Data publikacji 25.08.2022

Policjanci operacyjni z południowopraskiej grupy "Kobra" w ramach realizacji czynności operacyjnych zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem VW Golfa oraz pasera, który nabył pojazd celem sprzedania go na części. Po zebraniu materiału dowodowego obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty.

Policjanci działający w grupie operacyjnej "Kobra" zbierają i analizują pozyskane informacje dotyczące osób powiązanych z przestępczością samochodową. Wykorzystując wiedzę operacyjną, tym razem wytypowali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem VW Golfa.

Na posesji zatrzymali sprawcę, który tłumaczył, że pojazd stał długo na jednym z parkingów i wyglądał na porzucony. Operacyjni nie znaleźli na posesji skradzionego samochodu, a mężczyzna tłumaczył, że sprzedał go nieznajomemu. Po wykonaniu niezbędnych czynności i sprawdzeń ustalili, gdzie znajduje się vw. Po dotarciu na miejscie znaleźli nie tylko skradziony pojazd, ale również częściowo zdemontowane elementy nadwozia i karoserii, a w kontenetrze na śmieci tablice rejestracyjne. Właściciel posesji tłumaczył, że nabył ten pojazd bez dokumentów i kluczyków z wybitą szybą i chciał sprzedać go na części.

W trakcie czynności okazało się, że mężczyźni w przeszłości odpowiadali za przestępstwa przeciwko mieniu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie im zarzutów. Jeden z mężczyzn usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i dobrowolnie poddał się karze w postaci 5 miesięcy pozbawienia wolności i karze ogranicznia wolności na rok i 6 miesięcy. Drugi z meżczyzn usłyszał zarzut paserstwa.

Postępowianie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

mł.asp. Małgorzata Gębczyńska/ea

 

  • Zabezpieczony pojazd
  • Zabezpieczony pojazd
  • Zabezpieczony pojazd
Powrót na górę strony