Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Siał postrach, z dożywotnim zakazem taranował ludzi, odpowie za usiłowania zabójstwa

Data publikacji 14.09.2022

Reakcja policjantów musiała być w tej sytuacji natychmiastowa, a ich działania skuteczne. Chodziło bowiem o szalejącego na drogach 26-latka i zdrowie oraz życie ludzi, którym bezpośrednio zagrażał. Mężczyzna z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych, rozpędzonym chryslerem voyagerem bez tablic rejestracyjnych, umyślnie próbował rozjeżdżać przypadkowe osoby. Kryminalni bardzo szybko ustalili, kim jest podejrzany, 26-latek został zatrzymany. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe usłyszał 3 zarzuty usiłowania dokonania zabójstwa oraz niestosowanie się do wyroku sądu, został tymczasowo aresztowany.

Wszystko działo się w miniony weekend na terenie Wesołej. Do policjantów z komisariatu w zaczęły spływać informacje od mieszkańców o kierowcy chryslera voyagera, który szaleje na ulicach i terenach leśnych. Zgłaszający byli poważnie przerażeni. Z ich relacji jednoznacznie wynikało, że kierowca celowo rozpędza samochód do bardzo dużych prędkości, po czym umyślnie wjeżdża w przypadkowe osoby, czy to na chodniku, przejściach, a nawet na uboczu.

Próbował np. kilkakrotnie rozjechać parę podczas pikniku pod lasem. W międzyczasie okazało się też, że na jednej z ulic dzielnicy doszło do zdarzenia, gdzie potrącona została jedna kobieta, a to tylko dlatego jedna, bo reszta osób zdołała odskoczyć, a sprawca, kierowca właśnie voyagera - uciekł, natomiast ewidentnie próbował rozjechać całą grupę, w której znajdowały się też dzieci.

Policjanci zarówno z Wesołej, jak i komendy przy ulicy Grenadierów od razu zajęli się sprawą. Mężczyzna poruszał się samochodem bez tablic rejestracyjnych. Przy współpracy z mieszkańcami i również dzięki informacjom przez nich przekazywanym, kryminalni bardzo szybko ustalili, kim jest prawdopodobny sprawca tych przestępstw. 26-latek został zatrzymany w sobotę wieczorem, a samochód, którym jeździł, policjanci zabezpieczyli. Okazało się, że właściciel chryslera oddał 26-latkowi auto, by ten je naprawił. Zatrzymany, jak ustalili policjanci, miał już orzeczony dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Śledczy z dochodzeniówki wspólnie z kryminalnymi zebrali obszerny materiał dowodowy, który został przekazany do prokuratury. Tam też policjanci doprowadzili zatrzymanego. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe mężczyzna usłyszał 3 zarzuty usiłowania dokonania zabójstwa,odpowie też za niestosowanie się do wyroku sądu.

W sądzie przychylono się do wniosku prokuratury i zastosowano tymczasowy areszt wobec podejrzanego.   

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak/ea

 

Film Siał postrach, z dożywotnim zakazem taranował ludzi, odpowie za usiłowania zabójstwa

Opis filmu: Siał postrach, z dożywotnim zakazem taranował ludzi, odpowie za usiłowania zabójstwa

Pobierz plik Siał postrach, z dożywotnim zakazem taranował ludzi, odpowie za usiłowania zabójstwa (format mp4 - rozmiar 29.73 MB)

Powrót na górę strony