Aktualności

Za wszelką cenę chciał ukraść miedziany kabel

Data publikacji 19.09.2022

Policjanci z patrolówki z Wawra chwilę po zgłoszeniu zdarzenia zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna usiłował dokonać kradzieży rozbójniczej. Jego łupem miało paść 100 metrów kabla miedzianego z terenu budowy. Nie osiągnął swojego celu, bo przeszkodził mu pracownik ochrony. 36-latek usłyszał zarzut, został objęty policyjnym dozorem.

W nocy policjanci z komisariatu w Wawrze otrzymali zgłoszenie z ulicy Wydawniczej z terenu budowy. Pracownik ochrony poinformował o próbie dokonania kradzieży 100 metrów kabla miedzianego wartego 2500 złotych. Jak się okazało już na miejscu, było to usiłowanie kradzieży rozbójniczej, ponieważ sprawca chcąc utrzymać w posiadaniu swój łup groził pobiciem i uszkodzeniem ciała  przy użyciu deski.

Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwanie podejrzanego. Już chwilę później, w pościgu 36-latek został zatrzymany. Trafił do policyjnej celi.

Śledczy z Wydziału Kryminalnego z ulicy Mrówczej przyjęli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, wykonali wszystkie czynności procesowe, dokonali niezbędnych ustaleń i doprowadzili zatrzymanego do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe. 36-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży rozbójniczej.

Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak

 

Powrót na górę strony