Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Paser kolekcjonerskich kart zatrzymany przez policjantów wydziału mienia

Operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu dzięki przeprowadzonym ustaleniom dotarli do 39-latka i go zatrzymali. Chodziło o kolekcjonerskie boksy z kartami bohaterów kreskówek. Pokrzywdzona utraciła kilka takich pudełek o łącznej wartości około 4 tysięcy złotych. Zostały skradzione z piwnicy. Policjanci odzyskali część łupów, a zatrzymany odpowie za paserstwo.

Zawiadomienie, które wpłynęło do komendy dotyczyło kradzieży kilku kolekcjonerskich pudełek z kartami bohaterów kreskówek. Zgłaszająca poinformowała funkcjonariuszy, że jej własność została skradziona z piwnicy, a wartość start to około 4 tysięcy złotych.

Operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu wykonali ustalenia, zweryfikowali pozyskane informacje i na tej podstawie dotarli do mężczyzny, który wszedł w posiadanie tych pudełek. Chciał je jak najszybciej spieniężyć i dlatego zastawił boxy w lombardzie. Tam też dotarli funkcjonariusze i odzyskali część utraconego przez pokrzywdzoną mienia.

39-latek został przez operacyjnych zatrzymany. Śledczy z wydziału mienia zebrali materiał dowodowy, który potwierdził paserstwo zatrzymanego. Taki też mężczyzna usłyszał zarzut.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak

 

Powrót na górę strony