Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły w Rembertowie

Data publikacji 20.09.2022

Pierwsze tygodnie września to czas, kiedy policjanci w sposób szczególny dbają o najmłodszych uczniów i starają się wpoić im najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące na drodze. W Rembertowie dzielnicowi wspólnie z pracownikami BBiZK m. st. Warszawy oraz funkcjonariuszami stołecznej drogówki przeprowadzili edukacyjne spotkania w szkołach podstawowych Nr 376 i 217.

Lekcje wychowania komunikacyjnego z uczniami klas pierwszych obejmowały zarówno część teoretyczną jak i praktyczne ćwiczenia w terenie.

Podczas spotkań dzielnicowi omówili jak prawidłowo poruszać się po drodze i jakich zasad powinien przestrzegać pieszy. Pierwszoklasiści zapoznali się z zagrożeniami związanymi z poruszaniem się po drodze. Dzieci zostały również uświadomione, że noszenie elementów odblaskowych to bardzo dobra praktyka, która może uchronić ich przed nieszczęściem. Uczniowie pod opieką funkcjonariuszy uczyli się jak prawidłowo i bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, a co najważniejsze bezpiecznie dotrzeć do szkoły.

Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści otrzymali gadżety odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak

 

 

Powrót na górę strony