Aktualności

Mazał po ścianach, obrażał uczucia religijne – 7 zarzutów dla zatrzymanego

Data publikacji 21.09.2022

Policjanci z Wawra na podstawie własnej wnikliwej pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali mężczyznę, który na ścianach budynków Sal Królestwa Świadków Jehowy wypisywał wulgaryzmy pod adresem wyznawców oraz tej wiary, czym dopuścił się obrazy uczuć religijnych. Przestępstw tych na przestrzeni kilku dni w różnych częściach Warszawy i w okolicy popełnił 5. Dodatkowo uszkodził ogrodzenie i samochód. Usłyszał 7 zarzutów, decyzją Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe został objęty policyjnym dozorem.

Do komisariatu w Wawrze wpłynęło zawiadomienie dotyczące dwukrotnego pomazania wulgaryzmami elewacji budynku Sali Królestwa Świadków Jehowy. Napisy obrażały uczucia religijne wyznawców.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego z ulicy Mrówczej.  Jak ustalili, na terenie Warszawy oraz w okolicy doszło jeszcze do trzech podobnych  zdarzeń. W każdym przypadku sprawca wypisał obraźliwe treści na budynkach należących do Świadków Jehowy. W jednym z miejsc dodatkowo uszkodził ogrodzenie oraz zaparkowany obok samochód. Wawerscy kryminalni krok po kroku weryfikowali wszystkie informacje, gromadzili dowody, dokonywali sprawdzeń. Wykonali cały szereg czynności operacyjnych, które pozwoliły im wytypować podejrzewanego o te przestępstwa.

W dalszej kolejności podjęli obserwację i niedługo później zatrzymali volvo, a w nim 31-latka. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Przyznał się do popełnienia wszystkich przestępstw, stwierdził, że po prostu nie lubi wyznawców tej wiary.

Zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe. Tam, na podstawie obszernego materiału dowodowego przedstawiono31-latkowi  łącznie 7 zarzutów, 5 dotyczyło obrazy uczuć religijnych, a 2 uszkodzenia mienia.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do Sal Królestwa Świadków Jehowy.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

podinsp.Joanna Węgrzyniak

Film krp_7_zatrzymany_krotkie.mp4

Pobierz plik krp_7_zatrzymany_krotkie.mp4 (format mp4 - rozmiar 6.96 MB)

Powrót na górę strony