Aktualności

Dzielnicowi prowadzą działania prewencyjne

Dzielnicowi z Wydziału Prewencji naszej komendy i z komisariatu w Wawrze wspólnie przeprowadzili działania prewencyjne na stacjach paliw. Chodziło między innymi o przeciwdziałanie kradzieżom paliw, a także weryfikację posiadanych uprawnień przez kierowców oferujących tanie przejazdy. W efekcie kilkugodzinnych działań dzielnicowi przeprowadzili 45 kompleksowych kontroli, podczas których został zatrzymany jeden poszukiwany, funkcjonariusze ujawnili też dwóch kierowców, którzy nie posiadali uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Działania prewencyjne, przeciwdziałanie popełnianym wykroczeniom i przestępstwom to niektóre z zadań dzielnicowych, które na bieżąco realizują oni w swoich rejonach służbowych.

Kika dni temu dzielnicowi z komendy rejonowej i  z komisariatu przy ulicy Mrówczej przeprowadzili działania na stacjach paliw. Chcieli oddziaływać prewencyjne w kwestii ewentualnych kradzieży paliw, a także weryfikowali uprawnienia, dokumenty, stan trzeźwości kierowców.

W przeciągu kilku godzin służby dzielnicowi podjęli  i przeprowadzili 45 kompleksowych kontroli kierujących głównie świadczących usługi tanich przewozów. Okazało się, że jeden z kierowców był poszukiwany, a dwóch nie podsiadało uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Planowane są kolejne działania.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak

 

Powrót na górę strony