Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z seniorami-edukacja i profilaktyka

Data publikacji 21.11.2022

Dzielnicowi z Rembertowa, policjanci stołecznej drogówki oraz przedstawiciele Delegatury BBiZK m. st. Warszawy wspólnie zorganizowali i przeprowadzili spotkanie edukacyjnio-profilaktyczne z seniorami mieszkającymi w Rembertowie.

Policjanci w sposób szczególny dbają o bezpieczeństwo seniorów. A bezpieczeństwo to przecież edukacja, solidna, bieżąca i systematyczna. Dlatego właśnie wciąż organizujemy kolejne spotkania, na których poruszamy najważniejsze tematy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem.

Niedawno w Rembertowie z seniorami spotkali się dzielnicowi, policjanci stołecznej drogówki i przedstawiciele BBiZK.

Uczestnicy spotkania mogli posłuchać na temat najważniejszych zagrożeń, z jakimi mogą zetknąć się w codziennym życiu. Policjanci przestrzegali między innymi przed oszustami, w tym szczególnie działającymi metodą „na wnuczka, policjanta, prokuratora czy funkcjonariusze CBŚP”,  złodziejami. Podkreślali jak ważne jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym i jak duże znaczenie ma noszenie odblasków. Policjant ze stołecznej drogówki pokazał w przygotowanej prezentacji tragiczne skutki nieprawidłowych zachowań na drodze.

Seniorzy mogli podzielić się własnymi doświadczeniami, zapytać o to wszystko, co budziło ich wątpliwości lub niepokój.

Mamy nadzieję że takie spotkania pomagają w budowaniu poczucia bezpieczeństwa i realnie chronią starsze osoby przez niebezpieczeństwami.

Dowodem na to, że edukacja jest skuteczna może być przypadek czujności mieszkańca Rembertowa, który zorientował się, że ktoś chce go oszukać i wyłudzić 300 tysięcy. Mężczyzna powiadomił Policję i uczestniczył w realizacji sprawy. Nie tylko uchronił swoje oszczędności, ale też w znaczący sposób przyczynił się do zatrzymania podejrzanego, który następnie został tymczasowo aresztowany. Pisaliśmy o  tym 15 listopada 2022 roku:

https://praga-poludnie.policja.gov.pl/r7/aktualnosci/115501,Niezwykla-postawa-pokrzywdzonego-pieniadze-zostaly-na-koncie-a-sprawca-wpadl-w-r.html

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak/mw

Powrót na górę strony