Aktualności

Ustaleni i zatrzymani za dwie wspólne kradzieże

Data publikacji 23.11.2022

Policjanci operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu dzięki rozpoznaniu operacyjnemu i pozyskanym informacjom powiązali dwa przypadki kradzieży w domu kultury. Łupem sprawców padły mikrofony, sprzęt elektroniczny i agd. Większość rzeczy funkcjonariusze odzyskali i zabezpieczyli. Jak ustalili operacyjni, sprawcami obu przestępstw byli 45-latek i 31-latek. Obaj zostali zatrzymani i obaj usłyszeli zarzuty.

Pierwsze zdarzenia miało miejsce we wrześniu. Z domu kultury zginęły 4 mikrofony. Dwa miesiące później kolejne 2 oraz inny sprzęt elektroniczny, a nawet ekspres do kawy będący na wyposażeniu placówki.

Sprawą zajmowali się policjanci wydziału mienia. Operacyjni pozyskiwali informacje i je weryfikowali. Kiedy zebrali dowody wskazujące na to, kto najprawdopodobniej stoi za tymi kradzieżami oraz gdzie znajdują się, przynajmniej w znacznej części, łupy, przystąpili do realizacji.

31-latek i 45-latek zostali zatrzymani we wspólnie wynajmowanym mieszkaniu kilka dni temu. Skradziony sprzęt policjanci odnaleźli i zabezpieczyli w jednym z  lombardów.

Mężczyźni  na podstawie zgromadzonych materiałów usłyszeli zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu dwóch kradzieży.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak/ea

Powrót na górę strony