Aktualności

Kradli w duecie, zostali ustaleni i zatrzymani

Data publikacji 25.11.2022

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu zatrzymali dwóch obywateli Gruzji, których wcześniej wytypowali do 5 kradzieży. Funkcjonariusze, na podstawie pracy operacyjnej ustalili, do jakich sposobów uciekali się sprawcy, by zdobyć łupy. 52-latek wspólnie z 33-latkiem odwiedzali salony fryzjerskie, kosmetyczne i kawiarnie. Zagadywali osoby z obsługi, chcieli na przykład umówić wizytę u fryzjera, albo byli zainteresowani jakimś produktem, bądź rozważali zamówienie któregoś dania. Odwracali uwagę rozmówców i w tym czasie kradli telefony, czy też tablety. Obaj usłyszeli zarzuty za 5 kradzieży.

Pod koniec października, na przestrzeni niespełna dwóch tygodni do komendy wpłynęło kilka zawiadomień z lokali usługowych i gastronomicznych. Pokrzywdzonymi zawsze byli pracownicy z obsługi interesantów, tracili głównie telefony  i tablety.

Sprawą dokładnie zajęli się policjanci operacyjni z wydziału mienia. Połączyli zdarzenia, zebrali informacje, poszerzyli swoją wiedzę i na tej podstawie bardzo szybko wytypowali podejrzanych obywateli Gruzji.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni wspólnie odwiedzali głównie salony fryzjerskie i kosmetyczne, chcieli umówić się na wizytę lub zakupić jakiś produkt do pielęgnacji. Kiedy osoba z obsługi była zajęta rozmową wykorzystywali nieuwagę i kradli głównie telefony. Podobnie zdarzyło się też w kawiarniach. Najpierw wyrażali zainteresowanie, by coś wypić lub zjeść, a potem nagle rezygnowali, w międzyczasie zabierali łupy.

Kilka dni temu 52-latek i 33-latek wpadli w ręce policjantów, kiedy razem szli chodnikiem. Trafili do policyjnych cel. 

Na podstawie zgromadzonych materiałów śledczy z wydziału mienia przedstawili mężczyznom zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu 5 kradzieży.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak/ea

 

Powrót na górę strony