Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Edukujemy i dbamy o bezpieczeństwo uchodźców

Policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną wspólnie z pracownikami południowopraskiej delegatury BBiZK m. st. Warszawy odwiedziły punkt długotrwałego pobytu uchodźców . Na spotkaniu omówione zostały zagadnienia związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem, a także odpowiedzialnością karną nieletnich i ich opiekunów.

Profilaktyka, a przede wszystkim edukacja są bardzo ważne szczególnie dla tych wszystkich, którzy w naszym kraju są od niedawna i o wielu sprawach mogą zwyczajnie nie wiedzieć. Istotnym jest przestrzeganie i wskazywanie jak unikać zagrożeń, jak sobie z nimi radzić, gdzie szukać pomocy, ale też jak samemu nie popełnić czynów zabronionych.

Policjantki z zespołu profilaktyki społecznej naszej komendy wspólnie pracownikami BBiZK m. st. Warszawy spotkały się z uchodźcami z jednego z długotrwałych punktów pobytu. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo . Policjantki omawiały zagrożenia, z jakimi mogą się nasi goście spotkać, wskazywały jak ich unikać, bądź co robić w niebezpiecznych sytuacjach. Ważnym elementem spotkania było omówienie odpowiedzialności karnej nieletnich i ich opiekunów.

 

podinsp. Joanna Węgzryniak/g.p

 

Powrót na górę strony