Aktualności

Ustalony i zrejestrowany przez „Kobrę”, zatrzymany przez OPP

32-latek wpadł podczas legitymowania przez policjantów z oddziału prewencji. Był poszukiwany przez grupę „Kobra”, podejrzewany o usiłowanie kradzieży z włamaniem mercedesa. Mężczyzna chciał ukraść w Wesołej auto żeby pojechać nim do ojca na Ochotę. Kiedy został zaskoczony przez właściciela samochodu uciekając w popłochu pozostawił w mercedesie swoje dokumenty. Teraz usłyszał zarzut i odpowie za usiłowanie kradzieży z włamaniem samochodu.

W połowie grudnia do Wesołej wpłynęło zawiadomienie o usiłowaniu kradzieży z włamaniem mercedesa.

Pokrzywdzony zastał obcego człowieka w swoim samochodzie. Mężczyzna chciał odjechać autem, ale zaskoczony pojawieniem się właściciela najpierw próbował go przekonać, by zawiózł go  na Ochotę, a chwilę później uciekł.  W popłochu zapomniał dokumentów, zostawił je na siedzeniu w aucie.

Na tej podstawie oraz dzięki zebranym i potwierdzonym informacjom operacyjnym policjanci z grupy „Kobra” zarejestrowali mężczyznę w policyjnej bazie. Nie miał on żadnego stałego adresu zamieszkania.

I tak oto po niespełna miesiącu na terenie Śródmieścia funkcjonariusze z  OPP zwrócili uwagę na mężczyznę, który na widok mundurowych natychmiast odwrócił się i zmienił kierunek marszu. Policjanci podjęli interwencję i po chwili  wszytko było jasne.32-latek był poszukiwany przez południowopraską grupę operacyjną ”Kobra”.

Śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową, na podstawie zgromadzonych materiałów przedstawili zatrzymanemu zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem mercedesa. Podejrzany przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze.

Postępowanie w tej sparwie nadzoruje Prokuratura Rejonwoa Warszawa Praga-Południe.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak

Powrót na górę strony