Aktualności

Malowali graffiti, wpadli na gorącym uczynku

Data publikacji 19.01.2023

Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji z komisariatu w Wawrze na gorącym uczynku, w środku nocy, ujął dwóch mężczyzn. 29-latek i 37-latek malowali właśnie kolejne graffiti na elewacji budynku na Saskiej Kępie. Policjanci zabezpieczyli szablony, spraye i teczki z wzornikami. Okazało się, że wcześniej ci sami sprawcy pomalowali też ścianę sąsiedniego budynku. W najbliższym czasie odpowiedzą za popełnione wykroczenia.

Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komisariatu Warszawa Wawer  pełnił nocną służbę na terenie podległym KRP Warszawa VII. Nadzorował między innymi weekendowe działania ukierunkowane na bezpieczeństwo mieszkańców Saskiej Kępy.

Kilka minut po 1.00 zauważył dwóch mężczyzn ubranych na czarno z naciągniętymi kapturami, jeden z nich trzymał w ręku spray, drugi zaś szablon. Wspólnie malowali graffiti na budynku przy ulicy Saskiej.

Policjant od razu zainterweniował. Na miejscu niebawem pojawiła się załoga patrolowa. Okazało się, że 29-latek i 37-latek wcześniej pomalowali też  sąsiedni budynek. Funkcjonariusze zabezpieczyli spraye, szablony i wzorniki.

Mężczyźni otrzymali wezwania do Wydziału Prewencji,  gdzie w Referacie do spraw Wykroczeń i Postępowań Administracyjnych zostaną przesłuchani w charakterze podejrzanych o popełnienie wykroczeń, sprawa trafi do sądu.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak

 

Powrót na górę strony