Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kradzieży z włamaniem zatrzymany, łupy odzyskane

Data publikacji 26.01.2023

Policjanci z komisariatu w Rembertowie ustalili mężczyznę, który dwa miesiące wcześniej włamał się do pokoju w hostelu, skąd ukradł kilka przedmiotów. Funkcjonariusze zatrzymali 25-latka i odzyskali część łupów. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do komisariatu przy ulicy Plutonowych wpłynęło zawiadomienie dotyczące kradzieży z włamaniem. Pokrzywdzony mieszkał w hotelu i to tam ktoś włamał się do jego pokoju. Zginął zegarek, kurtka, słuchawki i pieniądze.

Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu. Uzyskali niezbędne informacje, potwierdzili je i szybko ustalili, kto dopuścił się tego przestępstwa. Mężczyzna jednak nie posiadał stałego miejsca pobytu, często się przeprowadzał, każdorazowo wynajmował pokoje lub mieszkania. Kryminalni na bieżąco gromadzili informacje, weryfikowali je i podejmowali obserwacje.

W ten sposób kilka dni temu z samego rana zatrzymali mężczyznę, kiedy wychodził z mieszkania. Podczas przeszukania jego aktualnego lokum znaleźli i zabezpieczyli skradziony zegarek i kurtkę.

25-latek trafił do policyjnej celi. Śledczy z komisariatu w Rembertowie przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.
 

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak/bś

 

Powrót na górę strony