Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka reakcja policjantów, zatrzymani sprawcy i odzyskane rowery

Kryminalni z komisariatu w Rembertowie po pościgu zatrzymali znanego z wcześniejszych interwencji 29-latka. Tym razem mężczyzna został spłoszony przez świadków i nie zdążył dokonać kradzieży z włamaniem . Miał jednak przy sobie narzędzia służące do popełniania przestępstw. Jak ustalili policjanci niedługo wcześniej włamał sie do piwnicy skąd ukradł dwa rowery. Oba jednoślady kryminalni odzyskali. Zatrzymali też drugiego sprawcę, 28-latka. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, łącznie przedstawiono 10 zarzutów.

Policjanci operacyjni z Rembertowa podczas służby w terenie zostali powiadomieni, że właśnie świadkowie spłoszyli prawdopodobnego włamywacza do piwnic.

Kryminalni natychmiast zareagowali, dotarli do osób zgłaszających, a następnie po wysłuchaniu wszystkich informacji, w tym tego jak wyglądał mężczyzna,  podjęli poszukiwania.
Niedługo później zauważyli na ulicy, znanego z wcześniejszych zatrzymań 29-latka, którego wygląd odpowiadał podanemu rysopisowi. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna zaczął uciekać, próbował ukryć się w jednej z klatek schodowych. Został zatrzymany. Miał przy sobie cały zestaw narzędzi mogących służyć do dokonywania przestępstw, między innymi, szczypce do cięcia metalu, scyzoryk, nóż, czy też pęk kilkudziesięciu różnych kluczy do zamków. Przedmioty zostały zabezpieczone.

W międzyczasie policjanci dowiedzieli się, że niedawno bardzo niedaleko ktoś włamał się do piwnicy i zginęły dwa rowery. Szybko okazało się, że tego przestępstwa dopuścił się właśnie 29-latek. Jeden z jednośladów ukrył na klatce schodowej, a drugi miał znajdować się u współsprawcy.

Policjanci odzyskali oba rowery,  zatrzymali też 28-latka. Mężczyźni wspólnie i w porozumieniu dokonywali kradzieży i kradzieży z włamaniem. Łącznie śledczy przedstawili obu zatrzymanym 10 zarzutów.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak

 

Powrót na górę strony