Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywłaszczona karta, zakupy, obiad w restauracji, a potem zatrzymanie i zarzuty

Data publikacji 30.01.2023

Zaczęło się od przywłaszczonej karty płatniczej. Potem były nieautoryzowane transakcje za zakupy internetowe, a także rachunek w restauracji. Operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu szybko wpadli na trop osób posługujących się kartą. Dwóch obywateli Maroka zatrzymali śródmiejscy funkcjonariusze, zostali o to poproszeni, ponieważ byli najbliżej miejsca, gdzie podejrzani się pojawili. Na podstawie zebranych materiałów obaj Marokańczycy usłyszeli zarzuty.

Do komendy wpłynęło zawiadomienie o utracie karty płatniczej. Pokrzywdzony był mieszkańcem hotelu i tam karta mu zginęła. Niedługo później pojawiły się nieautoryzowane transakcje, zarówno za zakupy dokonywane za pośrednictwem Internetu jak i rachunek w restauracji.

Sprawą zajęli się operacyjni z wydziału mienia. Wykorzystali swoją wiedzę i pozyskane informacje. Na tej podstawie szybko wytypowali dwóch podejrzanych. Zatrzymanie obcokrajowców nie było jednak łatwe. Policjanci podejmowali obserwacje, prowadzili ustalenia i sprawdzenia. Kilka dni temu otrzymali informację, gdzie aktualnie znajdują się mężczyźni. W związku z tym, że był to teren Śródmieścia i, jak wynikało z ustaleń, mężczyźni mieli za chwilę się przemieścić, poproszono o pomoc i interwencję funkcjonariuszy z KRP Warszawa I. W ten sposób obaj obywatele Maroka zostali zatrzymani i trafili do komendy przy ulicy Grenadierów.

Operacyjni i dochodzeniowcy z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu skompletowali materiał dowodowy, Marokańczycy odpowiedzą za 5 dokonanych wspólnie i w porozumieniu kradzieży z włamaniem na konto bankowe poprzez przełamanie zabezpieczeń elektronicznych. Jeden  mężczyzn dodatkowo usłyszał zarzut przywłaszczenia karty.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

Powrót na górę strony