Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani ze skradzionymi kołami

Data publikacji 03.02.2023

Patrolowcy zatrzymali dwóch 46-latków, którzy chwilę wcześniej wspólnie i w porozumieniu ukradli koła z forda focusa. Pierwszy z mężczyzn w chwili interwencji miał jeszcze w ręku lewarek samochodowy. Drugi wpadł w ręce mundurowych kilka minut później, myślał, ze udało mu się uciec, wrócił jednak w umówione miejsce, a tam czekali na niego już mundurowi. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży.

Przed 21.00 patrolowcy usłyszeli w radiostacji komunikat o tym, że doszło do  kradzieży kół z samochodu.

Mundurowi od razu podjęli poszukiwania sprawców. Chwilę później zauważyli mężczyznę, który szedł z lewarkiem w ręku, a jego wygląd odpowiadał podanemu rysopisowi. Policjanci natychmiast zainterweniowali i zatrzymali 46-latka. Ten od razu przyznał się do odkręcenia kół. Jego wspólnik zdążył się oddalić, natomiast cały czas telefonował do kolegi i zaraz wrócił w umówione miejsce, też został zatrzymany. Obaj 36-latkowie trafili do policyjnych cel. Koła zostały zabezpieczone.

W Wydziale do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu śledczy zgromadzili materiał dowodowy i przedstawili mężczyznom zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak

 

Powrót na górę strony