Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla zatrzymanego za kradzieże z włamaniem, między innymi na terenie Saskiej Kępie ( II AKTUALIZACJA)

Data publikacji 10.03.2023

Policjanci operacyjni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu dotarli do miejsca, gdzie ukrywał się poszukiwany przez nich 20-latek. Mężczyzna został wytypowany jako podejrzany o dokonanie licznych kradzieży z włamaniem, między innymi tych, do których doszło w ostatnim czasie na terenie Saskiej Kępy. Poza 20-latkiem w ręce funkcjonariuszy wpadły jeszcze dwie osoby, nieletnia poszukiwana w związku z ucieczką z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego i podejrzany o paserstwo 42-latek. 20-latek na ten moment usłyszał 16 zarzutów kradzieży z włamaniem, 42-latek odpowie co najmniej za 2 paserstwa. Sprawa jest rozwojowa.Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec podejrzanego.

Niespełna tydzień temu pojawiły się medialne informacje na temat kradzieży z włamaniem do placówek handlowo-usługowych na terenie Saskiej Kępy.

Policjanci operacyjni zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu doskonale znali te sprawy. Prowadzili wnikliwe ustalenia i czynności, które miały zakończyć się jak najszybszym zatrzymaniem podejrzanego. Na podstawie zabezpieczonych dowodów oraz własnej wiedzy i bardzo dobrego  rozpoznania środowiska przestępczego funkcjonariusze szybko wytypowali podejrzanego o te przestępstwa 20-latka. Ten jednak od dawna nie posiadał żadnego stałego miejsca pobytu, prowadził tułaczy tryb życia, typowy dla osoby bezdomnej.
Policjanci zarejestrowali go w systemach policyjnych jako osobę poszukiwaną, natomiast nie zaprzestali własnych działań i cały czas prowadzili ustalenia, pozyskiwali informacje i na bieżąco je weryfikowali.

Dzięki zaangażowaniu operacyjnych z wydziału mienia wczoraj po południu dotarli do miejsca, opuszczonego pustostanu, gdzie ukrywał się 20-latek. Został zatrzymany. Wspólnie z nim w ręce policjantów trafiły jeszcze dwie osoby, nieletnia, która nie powróciła do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego oraz 42-latek. On z kolei okazał się paserem  łupów, które  podczas kradzieży  z włamaniem zdobywał 20-latek.

Nastolatka zostanie przekazana do właściwego ośrodka. Natomiast dalszym losem zatrzymanych mężczyzn zajmą się śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

Jak wskazują zebrane materiały 20-latek dopuścił się większej liczby kradzieży z włamaniem, poza  przestępstwami, do których  doszło na Saskiej Kępie najprawdopodobniej dopuścił się  też w ostatnim czasie kradzieży z włamaniem na terenie Grochowa.

Na podstawie zgromadzonych dowodów 42-latek na ten moment usłyszał zarzyty dotyczące dwóch paserstw. Z kolei 20-latkowi śledczy ogłosili 10 zarzutów kradzieży z włamaniem, w prokuraturze doszło 6 kolejnych z wczęsniejszych spraw, a i to nie jest jeszce koniec.  W obu przypadkach liczba zarzutów w niedługiej przyszłości zostane uzupełniona.

Na wniosek prokuratury sąd zastosował tymczasowy trzymiesięczny areszt wobec podejrznaego.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonwoa Warszawa Praga-Południe.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak/MS

  • policjant zatrzymuje podejrzanego
    policjant zatrzymuje podejrzanego
  • policjant zatrzymuje podejrzanego
    policjant zatrzymuje podejrzanego
  • policjant prowadzi podejrzanego
    policjant prowadzi podejrzanego
Powrót na górę strony