Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rembertowski policjant interweniował w dniu wolnym od służby

Data publikacji 16.03.2023

W dniu wolnym od służby podczas spaceru st. sierż. Roman Kuryła, rembertowski dochodzeniowiec ujął kierowcę, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna dodatkowo chciał przekupić policjanta wręczając mu łapówkę. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z komisariatu w Ząbkach.

St. sierż.  Roman Kuryła policjant referatu kryminalnego z Komisariatu w Rembertowie miał wolną od służby sobotę, przyjechali do niego goście, poszedł ze znajomym na spacer. 

W pewnym momencie zauważył, że jadący ulicą opel zafira dynamicznie rozpędza się, po czym gwałtownie hamuje. Kierowca samochodu ruszał z piskiem opon, potem raptownie hamował i tak kilka razy z rzędu. Dodatkowo wszystko wskazywało na to, że osoba siedząca za kierownicą nie panuje nad pojazdem .

Policjant wspólnie ze znajomym od razu zareagowali, udali się w kierunku  przemieszczania się auta. Po chwili kierowca zatrzymał samochód. st. sierż. natychmiast zadziałał. Wsiadł do pojaazdu, poczuł silną woń alkoholu, wyjął kluczyki ze stacyjki, by uniemożliwić ewentualną dalszą  jazdę kierowcy. Poinformował go kim jest i dlaczego interweniuje. W międzyczasie wezwał na miejsce policjantów z tamtejszego komisariatu. Kierowca widząc co się dzieje postanowił się ratować. Wpadł na to, by przekupić policjanta podejmując próbę przkazania mu 100 złotych, które włożył do dowodu rejestracyjnego z nadzieją że to załatwi sprawę.

Rembertowski śledczy poinformował kierowcę, że w ten sposób dopuścił się przestępstwa wręczenia funkcjonariuszowi korzyści majątkowej. Policjanci z Ząbek potwierdzili, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca został zatrzymany i dalsze czynności wykonali już policjanci z komisariatu w Ząbkach.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak/MS

 

Powrót na górę strony