Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany i tymczasowo aresztowany do rozboju sprzed 3 lat

Kryminalni dotarli do obywatela Białorusi, który w 2020 roku brał udział w rozboju z użyciem noża. Sprawców było trzech, dwóch zostało zatrzymanych i tymczasowo aresztowanych. 26-latek ukrywał się, wyjechał za granicę, wielokrotnie zmieniał dokumenty, posługiwał się różnymi danymi osobowymi. Kryminalni jednak nie odpuszczali i kilka dni temu zatrzymali mężczyznę. Był bardzo zaskoczony. Posiadał sfałszowane ukraińskie prawo jazdy. Jak się okazało poszukiwali go też policjanci z innej jednostki, a także funkcjonariusze z Niemiec. Usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

30 marca miną trzy lata od momentu rozboju z użyciem noża, w którym jednym ze sprawców był 26-latek. Niedługo po zdarzeniu zostało zatrzymanych dwóch z trzech podejrzanych. 26-latek ukrywał się. Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili kim był trzeci ze sprawców i dążyli do jego zatrzymania.

Jak się okazało obywatel Białorusi wyjechał za granicę, często zmieniał dane osobowe, posługiwał się coraz to innymi dokumentami. Policjanci nie odpuszczali i nie dawali za wygraną, na bieżąco śledzili wszystkie informacje, sprawdzali je i weryfikowali. Kiedy 26-latek pojawił się w kraju i kryminalni ustalili niezbędne  szczegóły zaplanowali zatrzymanie. Mężczyzna był bardzo zaskoczony pojawieniem się stróżów prawa. Legitymował się sfałszowanym ukraińskim prawem jazdy. Okazało się również, że był poszukiwany przez inną jednostkę Policji, a także przez funkcjonariuszy z Niemiec.

W Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe usłyszał zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu z dwoma mężczyznami rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia ora posłużenia się fałszywym dokumentem. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował tymczasowy areszt wobec podejrzanego.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak

Powrót na górę strony