Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo seniorów

Data publikacji 31.03.2023

Policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną przedstawicielka Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa po raz kolejny odwiedziły Dzienny Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Walecznych. Wiodącym tematem prelekcji były oszustwa na tzw. "wnuczka, funkcjonariusza Policji, funkcjonariusza CBŚP, prokuratora”. Omówiono również zagadnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy spotkania wysłuchali kilku praktycznych rad, które pomogą ustrzec przed oszustwami, a także pozwolą zapobiec innym zagrożeniom, z którymi starsze osoby mogą spotkać się w życiu codziennym.

W DDPS przy ulicy Walecznych 59 odbyło się kolejne spotkanie  seniorów z policjantkami zajmującymi się profilaktyką społeczną i przedstawicielką delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa.

Prelekcja była poświęcona problematyce bezpieczeństwa osób starszych, a w szczególności oszustw na „wnuczka czy też funkcjonariusza Policji, CBŚP, prokuratora czy administratora”.

Policjantki szczegółowo omówiły sposób działania sprawców, wskazały zagrożenia, uczuliły, na co seniorzy winni zwracać uwagę, by nie stać się ofiarą oszustów oraz wskazały, co robić w przypadku, gdyby ktoś taki próbował ich oszukać. Funkcjonariuszki nie zapomniały też o bardzo ważnych kwestiach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Podkreślały, jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe noszone przez pieszych. W okresie przedświątecznym znalazł się też czas na przypomnienie o konieczności zwrócenia szczególnej uwagi m.in. na złodziei kieszonkowych podczas robienia zakupów w marketach czy na bazarach.

Podopieczni domu bardzo aktywnie włączyli się do rozmowy, wykazywali spore zainteresowanie i zaangażowanie, dzielili się własnymi doświadczeniami, zadawali pytania, na które prelegentki starały się szczegółowo i wyczerpująco odpowiadać.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak/ea

 

Powrót na górę strony