Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Od informacji do realizacji

Data publikacji 02.06.2023

Kryminalni zajmujący się przestępczością narkotykową, zaraz po otrzymaniu informacji na temat mężczyzny mogącego być w posiadaniu znacznej ilości narkotyków, przeprowadzili obserwację i skuteczna realizację. 27-latek został zatrzymany a prawie 800 gramów maefedronu, ponad 50 gramów marihuany i kilka kokainy zostało zabezpieczone. Podejrzany usłyszał zarzut, decyzją Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe został objęty policyjnym dozorem.

Reakcja na pozyskaną informację była błyskawiczna. Kiedy tylko kryminalni dowiedzieli się, że 27-latek może posiadać narkotyki w mieszkaniu od razu zareagowali. Najpierw były sprawdzenia, niezbędne ustalenia , potem obserwacja. Kiedy zauważyli, że interesujący ich mężczyzna idzie chodnikiem w okolicy miejsca zamieszkania od razu przystąpili do działania. 27-latelk przyznał, że posiada środki odurzające.

W  jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 800 gramów mefedronu, ponad 50 marihuany i kilka gramów kokainy. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.
 Dochodzeniowcy skompletowali materiał dowodowy i przekazali go do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe. Tam doprowadzony zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak/pd

 

Powrót na górę strony