Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje

Data publikacji 08.08.2023

Policjantki Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji zorganizowały piknik, na który zaprosiły funkcjonariusza Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, Straż Pożarną, Straż Miejską i Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa. Wszystko po to, żeby na półmetku wakacji przypomnieć dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa.

W minionym tygodniu przy ul. Umińskiego 22 odbył się piknik pod hasłem „Bezpieczne wakacje 2023” dla dzieci uczestniczących w warszawskiej akcji „Lato w mieście”.

Służby przygotowały dla dzieci wiele atrakcji między innymi: rowerowy tor przeszkód,  pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, stoisko policyjne oraz wóz straży pożarnej. Pod czujnym okiem strażników miejskich dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności na torze rowerowym. Prelekcje dotyczącą zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadził podkom. Robert Bojarski. Dzieci miały również okazję obejrzeć z bliska wóz strażacki i wysłuchać co znajduje się na jego wyposażeniu.

Policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej pokazały najmłodszym filmy instruktażowe jak bezpiecznie poruszać się rowerem po drodze i jak ogromne znaczenie mają odblaski, które znacząco poprawiają bezpieczeństwo.

Na zakończenie pikniku pracownicy Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa przygotowali dla dzieci upominki w postaci odblasków i kolorowanek.

 

mł. asp. Małgorzata Gębczyńska/mw

Film piknik.mp4

Pobierz plik piknik.mp4 (format mp4 - rozmiar 31 MB)

Powrót na górę strony