Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze-dbamy o wypoczywające dzieci

Data publikacji 10.08.2023

Za nami połowa wakacji. Policjanci nie ustają w działalności profilaktycznej. Nadal aktywnie dbają o bezpieczeństwo wypoczywających dzieci i młodzieży. Dzielnicowa z komisariatu w Rembertowie wspólnie z pracownikiem delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa odwiedzili dzieci z Przedszkola Nr 160 przy ulicy Niepołomickiej oraz uczniów, którzy korzystają z zajęć w ramach akcji „Lato w Mieście” w Domu Kultury Rembertów przy Alei Komandosów.

W obu placówkach zostały przeprowadzone ciekawe, wypełnione wiedzą, ale też zabawą zajęcia profilaktyczne, które mają pomóc w zakresie umiejętnego zapobiegania zagrożeniom lub skutecznego radzenia sobie w sytuacjach niebezpiecznych.

Policjantka zwróciła szczególną uwagę na zagadnienia związane z letnim wypoczynkiem nad wodą, w lesie, czy górach, w kontaktach z osobą obcą lub nieznanym zwierzęciem. Równie ważne pozostawały zasady obowiązujące w ruchu drogowym, szczególnie dużo miejsca dzielnicowa poświęciła bezpiecznemu poruszaniu się rowerem i hulajnogą. Dzieci posłuchały też o tym, jak mogą ustrzec się i przed kradzieżami. Była również powtórka numerów alarmowych.

Na zakończenie wszyscy otrzymali od przedstawiciela delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa elementy odblaskowe.  

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak/JW

 

Powrót na górę strony