Aktualności

Kolejowe ABC-Rogatek i Policja edukują najmłodszych

Data publikacji 06.09.2023

W ramach prowadzonej profilaktyki bezpieczeństwa dzielnicowa z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów zaprosiła do współpracy uczestników ogólnopolskiej kampanii informacyjno – edukacyjnej Kolejowe ABC realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. I tak policjanci, przedstawiciele delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa wspólnie z Rogatkiem przeprowadzili bardzo wartościowe merytoryczne, ale i niezwykle atrakcyjne zajęcia edukacyjne w Przedszkolu Nr 243 przy ul. Kordiana. Głównym zagadnieniem poruszanym podczas spotkania było bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych, w pociągach, na peronach i na dworcach.

Co należy zrobić gdy zobaczy się pozostawiony bez opieki bagaż, jakie obowiązki posiada funkcjonariusz straży ochrony kolei, maszynista oraz konduktor, kiedy można przekroczyć żółtą linię na peronie, jakie znaki drogowe oraz piktogramy można zobaczyć na dworcach, peronach i w pociągach, jak należy zachować się przed przejazdem kolejowym ze szlabanem i bez szlabanu? To tylko niektóre pytania i zagadnienia jakie zostały poruszone podczas spotkania z przedszkolakami.

Te niezwykle ciekawe zajęcia przeprowadzili policjanci z komisariatu przy ulicy Plutonowych,  przedstawiciele delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa oraz Rogatek ze swoją drużyną. Były tez zajęcia praktyczne w terenie, w rejonie rembertowskiego przejazdu kolejowego przy ulicy Cyrulików.

Rogatek – pluszowy specjalista od bezpieczeństwa kolejowego swoją postawą promował zasady kolejowego ABC wśród dzieci i społeczności lokalnej. Wizyta w terenie cieszyła się wielkim zainteresowaniem wszystkich uczestników odbywającego się tam ruchu drogowego.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak

 

Powrót na górę strony